Що День Знань готує школярам?

Що Першовересень готує школярам?
  • Що Першовересень готує школярам Вінниччини?

Основні новації, які з подачі МОНу, запроваджуються у школах.

Міністерство освіти і науки спростило навчання учням початкової школи. Нарешті зі шкільних уставів зникнуть правила, за які дітей карали низькими оцінками, але самі вони не впливали на якість навчання та розвиток особистості дитини. Так, з-поміж інших змістових змін варто виокремити такі нововведення для учнів та вчителів:

– оцінки вчитель повідомлятиме лише дитині та її батькам. Тобто вчитель не має права оголошувати результати, наприклад, контрольної перед усім класом. Відтак скасовуються всілякі рейтинги успішності, дошки пошани або ганьби.

– перші чотири роки навчання не оцінюватимуться такі предмети, як музика, образотворче мистецтво, трудове навчання та деякі інші. Загальне оцінювання вводиться лише у 2-му семестрі 2-го класу за рішенням педагогічної ради.

– ліквідовано деякі критерії оцінювання  у початковій школи. Відтепер не можна знижувати оцінки за неправильну кількість відступлених клітинок і рядків в зошиті. Загалом вчителі не будуть більше оцінювати каліграфію, лише акуратність і розбірливість письма дитини.

– діти писатимуть олівцями. Вчитель сам вирішуватиме, коли першокласник готовий почати писати ручкою. За  необхідності правопис олівцем може тривати до 3 класу.

– у зошитах першокласників заборонено робити позначки червоним чорнилом.

 скасовано вимоги та критерії щодо підписування зошитів. Тепер зошити можна підписувати у довільній формі.

І, напевно, найголовніше:

 канікули та свята школярі будуть проводити без домашніх завдань!

Із прийдешнім Днем знань!

Повернутись