Африканська чума свиней

Спалахи АЧС зафіксовано у Вінницькій, Донецькій та Одеській областях.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне

захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається під

час прямого  контакту хворих і здорових тварин, через

продукти зі свинини, кліщами та механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин).

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) останніми днями отримала позитивний результат дослідження на африканську чуму свиней (АЧС) у Вінницькій, Донецькій та Одеській областях.

Згідно з повідомленням на сайті Держпродспоживслужби, в особистому підсобному господарстві жителя в смт Залізничне (Вінницька обл.) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

Крім того, в особистому підсобному господарстві жителя с. Ганнівка (Донецька обл.) та ПП СП "Успіх" (Одеська обл.) було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

Під час дослідження відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 8 та 10 вересня встановлено діагноз АЧС.

Із метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Козятинській, Добропільській та Саратській райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту і нагляду.

В осередках захворювання вживають заходів з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Повернутись